iletişim
"telc" Sınavları hakkında
birçok sorunun cevabına
bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
TELC SINAVI HAKKINDA
Sıkça Sorulan Sorular - S.S.S
"telc" sınavları uygulanış biçimi, sınav merkezlerinin genel merkez ile yaptığı sözleşme dahilinde ister klasik tarzda optik ve kitapçık kullanarak kağıt üzerinde ister dijital olarak gerçekleştirilebilir. Kurumumuzda uygulanan tüm “telc sınavları” klasik usulde gerçekleştirilmektedir. Talep edildiği takdirde dijital ortamda da sınavlar yapılabilmektedir.
"telc" Sınavı modüler bir sınav değildir. Bu nedenle her başvurunuzda ücretin tamamını yatırmanız gerekir.
Başvurduğunuz "telc" sınavının son kayıt tarihinden önce ekstra ücret ödemeden erteleme yapabilir ve ücret kesintisi olamadan iptal edebilirsiniz.
Sonra yapılan değişikliklerde ekstra ücret ödemeniz gerekir ve iptal edilmesi durumunda da kesinti yapılarak iade edilir.
- A Seviye sınavlarda 70 Euro
- B Seviye sınavlarda 90 Euro
- C Seviye Sınavlarda 110 Euro
"telc" Sınavında B1 seviyesi itibariyle sözlü ya da yazılı muafiyeti alırsınız ve muafiyetiniz sınava girdiğiniz tarih itibariyle 12 aydır. (A1 ve A2 seviyesinde geçerli değildir)
"telc" Sınavı kontenjanlı bir sınav değildir. Son kayıt tarihine kadar kayıt olabilirsiniz. Katılımın fazla olması durumunda ek sınav günü açılır.
"telc" Genel Merkezi tarafından 27 Ocak 2024 tarihinde yayınlanan yönerge gereği partner seçimi yapılamamaktadır.
"telc" Sınavları normal şartlarda 4 ile 6 hafta arasında açıklanmaktadır. Açıklanır açıklanmaz katılımcılar bilgilendirilir.
"telc" Sınavları sonuçlarını adresimizden alabilir ya da karşı ödemeli olarak kargoyla gönderebiliriz.
"telc" Sınavlarında sadece kurşun kalem kullanılır.
"telc" Sertifikalarının geçerlilik süresi yoktur, ancak başvuracağınız kurum size süre belirtebilir.
"telc" Sınav başvurularınızda son kayıt tarihine kadar iptal ya da erteleme işlemi yapabilirsiniz.
"telc" Sınavları 2 kez kurumumuzda, 1 kez de Frankfurt "telc" merkezinde olmak üzere 3 kez değerlendirilir ve son kararı Frankfurt sınav merkezi vermektedir.
"telc" Sınav sonuçlarına itiraz edebilirsiniz, itiraz değerlendirmeleri "telc" Frankfurt merkezi tarafından yapılmaktadır.
"telc" Sınav aşamaları (yazılı ve sözlü) aynı gün yapılmaktadır.
"telc" Sınavlarında B1 seviyesi itibariyle sözlü sınav için hazırlanma süresi vardır. Bu sürede not alabilir aldığınız notlara sözlü sınav esnasında bakabilirsiniz. Ancak dışarıdan not ve materyal getirmek kesinlikle yasaktır.
Sosyal Medya Hesaplarımız