neler yapıyoruz?
25 Yılı aşkın tecrübemizle, sizleri hedeflerinize ulaştırmak için çalışıyoruz.

ANKA Yabancı Dil Kursu bünyesinde verilen tüm danışmanlık ve eğitim hizmetleri deneyimli bir eğitimci kadrosuyla her zaman yanınızda...

Daha fazlası bilgi için
biz kimiz?

Misyonumuz

ANKA Almanca Yabancı Dil Kursu olarak,

Öğrencilerine zamanın ruhuna uygun modern standartlarda eğitim vermek ve uluslararası kabul gören akreditasyon kuruluşları ile sertifikasyon ihtiyaçlarını şeffaf ve adil şekilde karşılamak.

ANKA Almanca Yabancı Dil Kursu olarak,

Almanca dil öğrenimi ihtiyaçlarını göz önünde tutarak, öğrencilerine en iyi dil eğitimini vermek, hedeflerine ulaşırken onlara klavuz olmak ve Anka’yı, güçlü ve örnek bir kuruluş olarak gelecek kuşaklara taşımak.

Vizyonumuz

ANKA Almanca Yabancı Dil Kursu

Biz kimiz ? neler yapıyoruz ? öğretiyoruz... hep yanınızdayız...

ANKA Almanca Dil Kursları; 1998 yılından beri eğitim alanında faaliyet gösteren Alman Kitabevi bünyesinde kuruldu ve 2008 yılında faaliyetlerini yürütmeye başladı.
2013 Yılında yeni adresinde ve gelişen kadrosuyla Dil Kurslarının yanı sıra Eğitim Danışmanlık hizmetleri de vermeye başladı. Alman Kitabevi’nin engin eğitim materyallerinin avantajı ve Türkiye Almanca Öğretmenleri Derneği’nin aynı çatı altında faaliyet göstermesi ANKA Almanca Dil Kursları'na ayrıcalıklı bir konum sağlamıştır.
Kurumumuz A1’den C2’ye kadar tüm seviyelerde "Almanca Kursları", "Aile Birleşimi Kursları", "Mesleki Dil Kursları" ve "Eğitim Danışmanlığı" vermenin yanı sıra, "ÖSD" ve "telc" gibi Almanya dışında da geçerliliği olan uluslararsı sertifika programlarının hazırlık kurslarını da profesyonel olarak vermektedir.
Kurumumuz "ÖSD" ve "telc" sınavlarının yetkili sınav merkezidir.

ANKA Almanca Yabancı Dil Kursu Eğitim Kadrosu
kurucularımız

ANKA Almanca Yabancı Dil Kursu olarak yabancı dil eğitiminde 25. yılımızı geride bırakmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Yıllarını eğitime vermiş bir kurum olarak eğitimde başarı yolunun kaliteli bir ekip çalışması gerçekleşteğini fazlasıyla deneyimlemiş bir kurumuz.
Ekibimiz Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden mezun ve alanlarında uzmanlaşmış Türk ve Yabancı eğitmenlerden oluşmakta olup ailemizi genişletirkende bu konuda oldukça hassas davranıyoruz. Uzman eğitmen kadromuz Almanca öğretmenliği alanında edindikleri deneyimi eğitim teknolojileriyle bütünleştiren tecrübeli bir ekip ile tüm programlarımızı yürütüyoruz.

   Almanya'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Alman Dili Edebiyatı Bölümü'nde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.
   1995 yılında ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesinde Almanca Öğretmeni olarak görev aldı. Görevine daha sonra İkinci Yabancı Dil Zümre Başkanı olarak devam etti.
   2006 yılında Goethe-Institut Ankara'da Almanca Öğretmeni olarak çalışmaya başladı. 2007 yılından itibaren de Enstitü'nün eğitim işbirliği bölümünde de Öğretmen Eğitmeni olarak görev aldı. Goethe-Institut'un sunmuş olduğu sınavların sınav yetkilisi olarak tüm seviyelerde (A1-C2) Ankara ve diğer illerde görev aldı.
   2013 yılında ANKA Almanca Dil Kursları'nı kurdu aynı zamanda Türkiye Almanca Öğretmenleri Derneği Ankara Şubesi'nin kurucusudur ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütmektedir.

Gül Selma AVŞAR YÜCE
Kurum Müdürü ve Öğretmen

   Ankara'da doğdu. 11 yıl Almanya'da bulunduktan sonra, eğitimine Türkiye'de devam etti.
   Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı.
   Kredi Garanti Fonu ve MAN Kamyon ve Otobüs San. A.Ş.'de Yürütme Kurulu ve Genel Müdür Asistanlığı'nın yanı sıra Mütercim-Tercümanlık yaptıktan sonra 2001 yılında ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Lisesi'nde Almanca Öğretmeni olarak görev aldı. Aynı yıl Goethe-Institut Ankara'da Almanca öğretmeni olarak çalışmaya başladı. 2007 yılında Enstitü'nün A1 Sınav Bürosunu kurdu. Goethe-Institut'un sunmuş olduğu sınavların sınav yetkilisi olarak tüm seviyelerde (A1-C2) Ankara ve diğer illerde görev aldı.
   2013 yılında Goethe-Institut'daki görevinden ayrılarak ANKA Almanca Dil Kursları'nı kurdu aynı zamanda Türkiye Almanca Öğretmenleri Derneği Ankara Şubesi'nin Yönetim Kurulu Yazmanlığı'nı yürütmektedir.

Burcu DALGIÇ
Kurucu ve Öğretmen

   Ankara’da doğdu. Konya Üniversitesi Alman Dili Edebiyatı Bölümü mezunu.
   1998 yılından beri eğitim alanında faaliyet gösteren Alman Kitabevi kurucularındandır. 2008 yılından bu yana, Alman Kitabevi bünyesinde Goethe Enstitüsünün uyguladığı Almanca sınav sertifikasyon programına dahil olan “Start Deutsch A-1” sınavı hazırlık kurslarında Almanca öğretmenliği yapmaktadır.

Şinasi AVŞAR
Kurucu ve Öğretmen